Vážení,
dovoluji si Vás informovat, že Spolek pro rozvoj včelařství MÁJA vydal novou knihu RNDr. Václava Švamberka PROSTŘEDÍ A VČELY. Je to bohatě ilustrovaná publikace, která se na četných příkladech zaměřuje na ekologii jednotlivých včel a včelstev, vývoj populací včel i na jejich úlohu v ekosystémech. Podrobně pojednává o výživě včel podle ročních období, rozložení pylové snůšky a o zákonitostech vývoje včelstev podle fenologických období. Tato kniha volně navazuje na loni vydanou knihu VČELÍ PASTVA, která získala zlatou medaili na Apimondii 2015.
Náš spolek také vydal šikovnou včelařskou pomůcku Švamberkův FENOLOGICKÝ KALENDÁŘ (zvaný Kolečko), což je soustava nastavitelných koleček, která vede včelaře pomocí dat rozkvětu signalizačních vůdčích dalších druhů rostlin k poznání pravidelně se objevujících změn v přírodě, připomíná včelaři práce, které by měl vykonat, a také zobrazí producenty medovice, kteří se mohou objevit v daném období.
Cena knihy PROSTŘEDÍ A VČELY je 410 Kč, cena Kolečka je 50 Kč. Vzhledem k ceně poštovného doporučujeme objednat produkty najednou. Na webu našeho spolku najdete také další zajímavé produkty,výbornou kanadskou léčivou mast a krásnou skleněnou včelí matku, stačí se podívat na
<http://www.majabee.cz/prodejna> http://www.majabee.cz/prodejna.
Jestliže chcete získat též zlatem z Apimondie ověnčenou knihu VČELÍ PASTVA, můžete - jestli ji chcete ihned, upozorňuji, že je třeba si pospíšit, protože zbývá jen posledních pár kousků. Ale v současné době připravujeme dotisk této knihy, takže bude vbrzku opět k dispozici v dostatečném množství.
Nabízíme tyto tři možnosti dodání: Po převodu ceny na účet (je to levnější než dobírka) - na dobírku - osobní odběr v sídle spolku v Praze 6. Informaci o konkrétní ceně poštovného, balného a případně dobírkovného Vám pošleme e-mailem, jakmile nám sdělíte své přání. Při objednávce více položek najednou ušetříte na poštovném. Pište prosím na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přeji hezké zimní dny
Radka Ingrová
výkonná ředitelka Spolku pro rozvoj včelařství MÁJA
 www.majabee.cz

Plán členská schůze

Plán výborová schůze

Schůze probíhá v Paskově-Řepiště na včelařské chatě

Ulice Cihelní,  odkaz mapě ZDE

Pravidelně každé druhé útery v měsíci

Nejbližší datum:  9.6.2020

Čas: 19:00

 

Plán Brigád

Květen

Úklid chaty, kolem chaty

30.5.2020 nebo 31.5.2020 od 9:00

dle počasí